Plany wyjazdowe na pierwszą połowę 2018

Początek roku, a także początek działalności bloga to dobry moment, aby wspomnieć o planach wyjazdowych na 2018 rok. Co za tym idzie dowiecie się z jakich kierunków możecie się spodziewać informacji w najbliższym czasie. Na chwilę obecną mam zaplanowane dwa wyjazdy i oba odbędą się w pierwszej połowie roku.

  • 18 lutego lecimy na tydzień z Olą do Iranu! Długo marzyłem o tej destynacji. Mimo, że gdzieś z tyłu głowy od dawien dawna siedział mi 2-3 tygodniowy objazdowy trip w nieco cieplejszej porze roku, nie zastanawiałem się ani chwili, gdy w kwietniu ubiegłego roku pojawiły się bilety za 365 zł w dwie strony w relacji Lwów-Baku-Teheran. Cena była tak korzystna, że nie wytrzymałem. 🙂 Będzie to więc swoisty prolog i przedsmak do dłuższego wyjazdu w przyszłości. Po drodze spędzimy jeden dzień w obfitującej w futurystyczne architektoniczne wizje stolicy Azerbejdżanu.
    Monitorujemy na bieżąco sytuację w Iranie, która od początku stycznia jest dość napięta. W razie eskalacji konfliktu jako opcję rezerwową rozważamy pozostanie na tydzień w Azerbejdżanie.
  • 30 marca lecimy z Olą, Izą i Igorem na… Hawaje! Jeszcze niedawno była to dla mnie kompletna abstrakcja i nie rozważałem zupełnie tej destynacji. Niech świadczy to o tym jak nieprzewidywalne jest życie i że należy się spodziewać niespodziewanego 🙂 Wstępny plan zakłada jak najszybszą ewakuację z Honolulu i wyspy Oahu na którą przylatujemy z Houston, a wcześniej z Amsterdamu. Na rozkład bierzemy Kauai i Big Island. Na każdej z wysp spędzimy około tygodnia czasu. Tropikalne lasy, kaniony, wodospady, wulkany, plaże, fale i niemal całkowicie endemiczna fauna i flora… szykuje się niesamowity wyjazd! Jedziemy bez większego ciśnienia, wakacyjnie, ale z nastawieniem, żeby aktywnie spędzić czas i nasycić się tymi wszystkimi cudami!
  • Gdzieś na horyzoncie majaczy również piąty wyjazd na norweskie fiordy. Po Preikestolen, Kjeragu, Trolltundze i Geirangerfiordzie kolejną wymarzoną destynacją, są Lofoty. Czy wyjazd dojdzie do skutku w drugiej połowie roku? Zapewne okaże się to po powrocie z US&A.

Póki co azymut na Persję i Archipelag Hawajów!

 

Dodaj komentarz