Moje okolice

Świnoujście – miasto które zamieszkuję niemal od urodzenia to wyjątkowe miejsce. Położone jest na 44 wyspach, w tym 3 zamieszkałych. Przez jedną z nich przebiega granica z Niemcami. Posiada piękną, najszerszą w Polsce wielokilometrową plażę, liczne parki i lasy, malownicze tereny cieśniny Starej Świny, nieźle rozwiniętą sieć ścieżek rowerowych (w tym transgraniczne połączenie z niemieckimi miejscowościami), pruskie fortyfikacje, a także najwyższą na polskim wybrzeżu latarnię morską. Kolorytu dodają przepływające codziennie statki zmierzające do Szczecina, bądź miejscowych nabrzeży i terminali, a także okręty wojenne stacjonujące w lokalnym porcie. Miasto posiada promowe połączenia ze Szwecją i duńską wyspą Bornholm.
Potencjał turystyczny jest ogromny. Nic więc dziwnego, że Świnoujście jest oblegane przez licznych kuracjuszy i turystów niemal przez cały rok, ze szczególnym nasileniem w sezonie letnim.

W tym dziale będę opisywać praktyczne aspekty związane z pobytem na wyspach Uznam, Wolin i Karsibór, ciekawe miejsca oraz subiektywną ocenę lokalnych atrakcji turystycznych.

2 myśli na temat “Moje okolice

Dodaj komentarz